УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ
КОМІТЕТ МІЖНАРОДНОЇ
РАДИ МУЗЕЇВ
UKRAINIAN NATIONAL COMMITTEE
OF THE INTERNATIONAL COUNCIL
OF MUSEUMS

icom commmunity


International Museum Day 2023

Дорогі друзі!

Сьогодні весь світ відзначає Міжнародний День Музеїв (International Museum Day). У цей день музеї організовують різноманітні заходи, пов'язані із заздалегідь визначеною темою, щоб іще раз підкреслити важливу роль музеїв як інституцій, що служать суспільству та його розвитку.

“Музеї — добробут та розвиток громад” - тема Міжнародного дня музеїв 2023. Ми повністю поділяємо цінності які Генеральний Секретаріат ІСОМ закладав у цю тему. Музеї дійсно повинні відігравати роль у добробуті та сталому розвитку суспільства.

Але для українських музеїв цей день особливий - IMD 2023 буде 10-м від початку війни розпочатою Росією у 2014 році. Внаслідок повномасштабної російської агресії проти України, багато музеїв не зможуть 18 травня відкрити свої двері для відвідувачів. Замість наукових досліджень, створення нових експозицій, розробки освітніх програм, українські музейники змушені були евакуювати і рятувати колекції, убезпечувати будівлі музеїв, дбати про безпеку співробітників. Часто з ризиком для життя а подекуди і його ціною. А те, з яким завзяттям росія знищує нашу культурну спадщину і грабує наші музеї, ще раз підкреслює, що музеї дійсно являються опорними конструкціями в нашій спільній соціальній структурі і є важливими центрами нашої ідентичності.

Спільно з Ukrainer ми створили особливий відмінний від офіційного плакат на День музеїв: “Музеї і війна: зникнути чи стати бронею”, а також спеціальний матеріал на платформі Ukraїner

https://ukrainer.net/muzei-i-viyna/

Наші музеї опинились перед вибором - зникнути, або стати бронею для свої колекцій і своїх громад. Український національний комітет ІСОМ переконаний, що неймовірно важливо не тільки запам’ятати нашу силу, нашу солідарність, нашу взаємодопомогу, а і об’єднувати світ навколо.

Дякуємо команді Ukrainer, а також Maksym Savanevskyi, Iaroslava Strikha, яка допомогла нам сформулювати наше повідомлення англійською мовою, а Нікіта Тітов за переклад гасла на візуальну мову.

Дорогі друзі, будемо вам вдячні за поширення. Ви можете обрати для поширення будь-який з цих постерів або використовувати їх у комбінації. Дуже просимо давати посилання на оригінальний пост і зазначати автора плакату.

Дякуємо!

 


Copyright © 2015 - 2016 ICOM Ukraine