УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ
КОМІТЕТ МІЖНАРОДНОЇ
РАДИ МУЗЕЇВ
UKRAINIAN NATIONAL COMMITTEE
OF THE INTERNATIONAL COUNCIL
OF MUSEUMS

icom commmunity


Міжнародний день музеїв

Щорічно, починаючи з 1977 по всьому світу 18 травня проходить Міжнародний день музеїв. Відкрийте для себе заходи які організовані до Міжнародного дня музеїв на мапі з  сайту Міжнародного дня музеїв

Цей день є приводом для підвищення обізнаності про те наскільки  музеї є важливими у розвитку суспільства.

Консультативний комітет ІСОМ організовує тему цієї події, що, враховує велику кількість країн. Це свято триває день, вихідні, тиждень або навіть місяць.

Від Америки до Океанії, включаючи Африку, Європу та Азію - цей міжнародний захід підтвердив свою популярність.

Останні роки, Міжнародний день музеїв переживає  високе розширення у майже 35000 музеях у більш ніж в 140 країнах.

Тема Міжнародного дня музеїв 2019: Музеї як культурні хаби: майбутнє традиції

ICOM вибирає щорічно для Міжнародного Дня музеїв тему, яка є відображенням проблем суспільства.

«Музеї як культурні хаби: майбутнє традиції»

Роль музеїв постійно змінюється у суспільстві, тому музеї продовжують переосмислювати себе у своєму прагненні стати більш інтерактивними, орієнтованими на аудиторію, орієнтованими на громаду, гнучкими, адаптованими та мобільними. Музеї стали культурними хабами, які функціонують як платформи, де творчість поєднуються зі знаннями, і відвідувачі також можуть спільно творити, ділитися досвідом та взаємодіяти.

Оберігаючи свої основні місії – збирання колекцій , збереження, комунікації, дослідження, виставки, при цьому музеї трансформували свою практику, щоб залишатися ближче до спільнот, яким вони служать. Сьогодні вони шукають інноваційні шляхи вирішення сучасних соціальних проблем і конфліктів. Діючи на місцевому рівні, музеї також можуть захищати і пом'якшувати глобальні проблеми, намагаючись активно реагувати на виклики сучасного суспільства. Музеї, як інституції в центрі суспільства, мають право встановлювати діалог між культурами, будувати мости для мирного світу і визначати стале майбутнє.

Оскільки музеї дедалі більше перетворюються на культурні хаби, вони також знаходять нові шляхи до поважного ставлення  до своїх колекцій, їх історії та спадщини, створюючи традиції, які матимуть новий сенс для майбутніх поколінь і актуальність для все більш різноманітної сучасної аудиторії на глобальному рівні. Ця трансформація, яка матиме глибокий вплив на музейну теорію і практику, також змушує нас переосмислити цінність музеїв і поставити під сумнів етичні межі, які визначають саму природу нашої роботи як музейних фахівців.

Музеї  - є центром спільноти та невід'ємною частиною глобальної мережі. Вони надають платформу для перекладу потреб та поглядів місцевих громад у глобальний контекст.

Будь ласка, не соромтеся звертатися до нас, якщо у вас виникли питання: imd@icom.museum

 

Ніч музеїв

Ніч музеїв - щорічна акція, присвячена Міжнародному дню музеїв і проводиться 18 травня.

Ніч музеїв - міжнародна акція, основна мета якої показати ресурс, можливості, потенціал сучасних музеїв, залучити до музеїв молодь.

Вперше «Ніч музеїв» була проведена в Берліні в 1997.

А з 2011 року, ІCОМ спонсорує Європейську ніч музеїв.

 
    pdfIMD2019-Ukrainian.pdf


    Copyright © 2015 - 2016 ICOM Ukraine